Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies, a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
Polityka prywatności sklepu dostępna jest pod adresem: zobacz politykę prywatności sklepu»
zamknij

Żelazo z witaminą B9

16,33 zł

Szczegóły produktu

Nowy

Żelazo z witaminą B9 - suplement diety. 

Więcej szczegółow

Produkt dostępny.

Status: suplement diety

Ilość: 60 kapsułek 

Dawkowanie: 1 kapsułka dziennie

 

Skład: 

-żelazo 14 mg 

-witamina E 3,5 mg

-witamina B9 200 mg 

        

Żelazo jest minerałem niezbędnym do funkcjonowania całego organizmu i ma decydujące znaczenie dla życia człowieka. Żelazo jest bardzo ważnym składnikiem hemoglobiny (barwnika czerwonych krwinek), uczestniczy w transporcie tlenu z płuc do tkanek organizmu oraz transporcie dwutlenku węgla z tkanek do płuc. Minerał ten wchodzi w skład wielu enzymów, od których zależy wytwarzanie energii, metabolizm, synteza DNA, sprawne funkcjonowanie układu odpornościowego.

Badania wykazują, że nawet niewielkie niedobory żelaza, dalekie od po­ziomu wywołującego anemię, osłabiają koncentrację umysłu u osób doro­słych, a u nastolatków mogą wywołać problemy z uczeniem się.

 

Witamina E źródłem młodości, witalności i energii. Witamina E jest przede wszystkim silnym przeciwutleniaczem, który zwalcza wolne rodniki i chroni kwasy tłuszczowe przed utlenieniem. Zapobiega przedwczesnemu rozpadowi czerwonych krwinek i uczestniczy w transporcie tlenu przez erytrocyty do wszystkich komórek organizmu. Witamina E ma więc bezpośredni wpływ na wydolność naszych mięśni. Przeciwdziała procesowi utleniania wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, zapobiegając w ten sposób powstawaniu blaszki miażdżycowej w naczyniach krwionośnych. Jednocześnie uczestniczy w produkcji substancji przeciwzakrzepowych, zmniejszając tym samym ryzyko chorób naczyń krwionośnych. Chroni błony komórkowe przed uszkodzeniami wywołanymi działaniem wolnych rodników.

 

Kwas foliowy -Wit. B9 reguluje wzrost i funkcjonowanie komórek; wpływa dodatnio na układ nerwowy i mózg, decyduje o dobrym samopoczuciu psychicznym, usprawnia funkcjonowanie układu pokarmowego, uczestniczy w tworzeniu soku żołądkowego,

jest czynnikiem antyanemicznym, pobudza procesy krwiotwórcze, czyli powstawanie czerwonych krwinek.

 

Produkt nie zawiera:

cukru, soli, kukurydzy, drożdży,

produktów mlecznych i jest produkowany bez użycia sztucznych substancji konserwujących,

zapacho­wych lub barwiących. 

 

WYSOKA DAWKA WZMOCNIONA WITAMINAMI B9 i E

ŻELAZO- Mleczan żelaza II (dwu-wartośćowy) najpopularniejsza forma żelaza w żywności, powszechnie stosowany w odżywkach dla niemowląt HUMANA).

 

Napisz opinię

Żelazo z witaminą B9

Żelazo z witaminą B9

Żelazo z witaminą B9 - suplement diety. 

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii